İliç Faciası'nın İşçileri Son Yolculuklarına Uğurlandı İliç Faciası'nın İşçileri Son Yolculuklarına Uğurlandı

Yoğurtlu Beldesi'nde ailesi ile birlikte yaşayan Ela Kıraç, 5 Ağustos Cuma günü gece saatlerinde kayboldu. Kendisinden uzun süre haber alamayan ailesi güvenlik güçlerine kayıp ihbarında bulundu. Amca Servet Kıraç'ın güvewnlik güçlerinin yanı sıra ÇIĞLIKMEDYA ile iletişime geçip durumu bildirmesinin ardından gece saatlerinde sosyal medya sayfalarımızdan Ela'nın resimlerini paylaşmaya başladık. 
16 yaşında ve lise 2.sınıf öğrencisi olduğunu öğrendiğimiz Ela'nın kayıp olduğu bilgisini paylaşmaya başladığımız andan itibaren duyarlı takipçilerimizden aileye telefonlar gelmeye başladı. Kavakyolu Vasgirt Deresi yanında faaliyet gösteren Seyri Dem isimli kafede garson olarak çalıştığını öğrendiğimiz genç bir garson, paylaştığımız telefon numaralarından aileye ulaşarak ÇIĞLIKMEDYA'da resimleri paylaşılan ve kayıp olduğu belirtilen Ela Kıraç'ı gündüz saatlerinde cafede gördüğünü aileye bildirdi.
Ailenin polis ve jandarmaya durumu iletmesinin ardından cafenin güvenlik kameraları ile çevreden bulunan kameraların kayıtları detaylı bir şekilde incelenmeye alındı. Üzerinde beyaz t-shirt ve gri kısa şort bulunan Ela'nın tek başına olduğu gözlemlendi. Polis ve Jandarma'nın yanı sıra aile bireyleri ve Ela'nın komşuları gece sabah saatlerine kadar parklarda ve gidebileceği yerlerde Ela'yı aradı.
 

MÜJDELİ HABER SABAH SAATLERİNDE GELDİ

Bugün (07.08.2022) sabah saatlerinde ÇIĞLIKMEDYA'yı arayan Ela'nın amcası Servet Kıraç, Ela'nın Kavakyolu Beldesi'nde bulunan bir caminin  ağaçlıklı bahçesinde bir vatandaşımız tarafından bitkin halde bulunduğunu bildirdi. Sabahın erken saatlerinde bölgede bulunan yaşlı vatandaşımız Ela'yı gördüğünü, bitkin halde olduğunu ve çelişkili cevaplar vermesi üzerine kendisinin evden kaçtığını anladığını belirterek Jandarma'ya haber verdiğini açıkladı. Polis ve Jandarma ekiplerinin bölgeye intikal etmesi sonucu bulunan kişinin kayıp Ela Kıraç olduğu anlaşıldı. Haber verilen sağlık ekipleri Ambulans ile bölgeye ulaştı. İlk genel sağlık kontrolünü Ela'nın bulunduğu noktada gerçekleştiren sağlık ekipleri Ambulans ile Ela'yı Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı.
Aclık nedeniyle bitkin düştüğü anlaşılan Ela'ya serum takıldı. Genel bir sağlık taramasından geçirildikten sonra ailesine teslim edilmesi bekleniyor.

Değerli takipçilerimiz, kıymetli anneler - babalar;
Çok zorlu dönemlerden geçiyoruz, ekonomik sıkıntılar v.b. sorunlar malesef pek çok ailede, pek çok evimizde huzursuzluklara neden oluyor. Özellike bu yaş gurubunda ki gençlerimizin, kız veya erkek farketmeksizin içinde bulundukları ruh halini iyi gözlemlemek, içerisinde bulunulan sıkıntılı süreçler ile birde bu yaş gurubu gençlerimizin yani çocukluktan erişkinliğe geçiş dönemi olan bu dönemde ortamı, gelişmeleri çok iyi analiz etmeli ve bu süreci kontrollü bir şekilde atlama gayreti ve bilinci içerisinde olmalıyız.
 

Sevgili gençler,
Hayat mücadeledir. Mücadele ediyorsan varsın. Kaçmak veya kendine zarar vermek veya vermeye çalışmak basitliktir. İnadına mücade edin, inandına mücadelci olun. Kazanan siz olacaksınız.

Editör: TE Bilisim