1966 Erzincan Üzümlü (Cimin) doğumlu olan sendikacı öğretmen Kemla Irmak, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Eğitim - Sen'in genel başkanlığına getirildi.
Erzincan Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmeni olan Irmak, 1994 yılından beri aktif olarak sendikacılık faaliyetlerinde bulunan bir eğitim emekçisi. 
1999 - 2004 yılları arasında Erzincan Geçit Belediye Başkanlığı göreivde yapan Kemal Irmak, 2011 - 2020 yılları arasından Eğitim - Sen Erzincan İl Başkanlığı görevini yürüttü.
Sahada da aktif görev yapan eğitimci Kemal Irmak, Eğitim - Sen'in 22 - 23 - 24 Aralık tarihlerinde gerçekleştirdiği genel kurulunda merkez yürütme kurulunda görevlendirildi.
Konuyla ilgili Kemal Irmak ile yaptığımız video röportajı haberimizde izleyebilrisiniz.
Irmak, Eğitim - Sen Genel Kurulu'nda Merkez Yürütme Kurulu'na seçilmesi ile ilgili olarak sosyal medya sayfasında da bir paylaımda bulundu. Irmak yaptığı paylaşımda; "Kurulduğu günden bugüne laik, demokratik, bilimsel ve ana dilde eğitim mücadelesi temelinde, herkese ulaşabilir nitelikli, parasız, kurumsal eğitim mücadelesinin adı olan eğitim - Sen, 22 - 23 -24 Aralık tarihlerinde gerçekleştirdiği Genel Kurulunda beni Merkez Yürütme Kuruluna görevlendirdi. Kararlı, onurlu mücadelenin sürdürücüsü olan Eğitim - Sen'de bana bu görevi veren tüm arkadaşlarıma, dost ve yoldaşlarıma teşekkür ediyorum. Yaşasın Eğitim - Sen, Yaşasın KESK" ifadelerine yer verdi.