YSK VAN'DA DEM'İN İTİRAZINI KABUL ETTİ YSK VAN'DA DEM'İN İTİRAZINI KABUL ETTİ

Ovacık'ta ki faaliyetleri ile Türkiye'nin ilk ve tek kominst başkanı sıfatını alan, özellikle tarım ile ilgili faaliyetler, belediye bütesini dev pankartlar ile belediye girişine astırması, şeffaf belediyecelik çalışmaları ile gündem olan Fatih Mehmet Maçoğlu gündemdeki yerini koruyor. Ovacık'ta ki çalışmaları ile adından sözettiren Maçoğlu tunceli belediye Başkanlığıa seçilmiş ardından partisi tarafından 31 mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul Kadıköy'de TKP'nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmişti.
Cumhuriyet Halk Partisi'nin kalesi oalrak bilinen Kadıköy'de Maçoğlu'nun aday gösterilmeside belirlli kesimler tarafından eleştirilmişti. Tunceli ile ilgili haber yayını yapan web sayfalarını, Tunceli yerel basınını takip ettiğimizde Maçoğlu'nun aktif belediye başkanlık görevini bırakıp Kadıköy'de seçim çalışmalarını sürdürmesine tepkilerde gözden kaçmayan bir konuydu.
Fatih Mehmet Maçoğlu'na duyulan sempati tartışılmaz. Fakat son dönemde kendisi ile ilgili eleştirilerde artışı takip ederken farklı bir eleştirinin içinde bulduk kendimizi. Pülümür'e bağlı Kırkmeşe Köyü muhtarı tarafından Maçoğlu'nun Tunceli'den tekrar aday gösterilmemesine sevinilerek, köy muhtarı Hıdır Eren'in çorba kaynatıp lokma niyetine dağıttığı bilgisi haber ajanslarına düştü.
Pülümür Kırkmeşe Köyü Muhtarı Hıdır Eren'in bu çıkışı Maçoğlu severler tarafından yersiz bulunup, bu tarz paylaşımların özelikle seçim arifesinde hemde Maçoğlu'nun bir hemşerisi tarafından yapılmasını etik bulmadıklarını açıklayanlar, Muhtar Eren'in paylaşımlarına tepki yorumları bırakırken Muhtarı destekleyen ve kendisi ile ayn fikirde olduklarını belirten kişilerde buunuyor.
Kırkmeşe Köyü Muhtarı Hıır Eren Sosyal Medya'da soba üzerinde çorba kaynatırken çekilmiş fotoğrafını paylaşıp Kominist Başkan Maçoğlu'nun tekrar tunceli'dn aday gösterilmemesine sevinip bu güzel haber nedeniyle çorba kaynatıp dağıtacağını belirten paylaşımına gelen eleştiriler üzerine videolu bir açıklama yaptı.
Muhtar Eren yaptığı açıklamada, Maçğlu tarafından belirtilen oganik tarım, ücretsiz su, ücretsiz ulaşım haberlerinin asılsız olduğunu, yurtiçinden ve yurtdışından gelen maddi yardım ve desteklerin nerelerde kullanıldığı ile ilgili yeterli blgilendirme yapılmadığını, Tunceli'de yapılanların hepsinin göstermelik olduğunu belirtti.
Konuyla ilgili tartılmalar sosyal medya üzerinden devam ederken Maçoğlu'nun Tunceli'de oluşan bu eleştirilerle ilgili bir açıklama yapıp yapmayacağıda bir beklenti oluşturmuş durumda.