Geçtiğimiz akşam Irak’ın kuzeyinden gelen 6 şehit haberinin ardından Milli Savunma Bakanlığı 6 şehidimizin daha olduğunu duyurdu. Şehit sayısı 12’ye yükselirken şehitlerin isimleri ve memleketleri de belli oldu.

23 Aralık 2023 tarihinde hain saldırıda şehit olan askerlerimizin isimleri ve memleketleri şu şekilde

P.Uzm.Çvş. Abdülkadir İYEM-Şanlıurfa
P.Uzm.Çvş. Ahmet ARSLAN-Yozgat
P.Söz.Er Cebrail DÜNDAR-Mardin
P.Söz.Er Semih YILMAZ-Kırıkkale
P.Söz.Er Kemal ASLAN-Elazığ
P.Söz.Er Enes BUDAK-Ağrı

MSB (Milli Savunma Bakanlığı) tarafından ilk yapılan açıklama;
- "Irak’ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta yaralanan 4 kahraman silah arkadaşımızdan 3’ü tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bölgede etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 7’ye yükselmiştir. Operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz."

MSB (Milli Savunma Bakanlığı) tarafından verilen ikinci acı haber;
 

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 23 Aralık 2023 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır.

Çatışmada ilk belirlemelere göre 13 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere yönelik ani hava harekâtları da icra edilmektedir. 

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralımıza da acil şifalar dileriz.