Sosyal medya sayfasından paylaştığı videolu açıklama ile 5 yıllık görev sürecinin değeelendirmesini yapan mevcut Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, şehirdeki paydaşlarla birlikte yönetim ve ortak akıl ilkesiyle sosyal belediyecilik projelerini hayata geçirdiklerini söyledi. 
Başkan Aksun açıklamalarında; "Üretken belediyecilik anlayışı ile şehrimizin kaynaklarını etkin ve verimli bir şekilde kullanarak, şehrimizi geleceğe hazırladık. Vatandaş odaklı belediyecilik anlayışımız ile herkesin yaşam kalitesini yükseltmek için projeler ürettik." iafedlerine yer verdi.
Bekir Aksun, yaptığı bu açıklama ile 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde tekrar Erzincan Belediye Başkanlığı için aday olduğunu duyurdu.

 

Bekir Aksun Kimdir ?
1967 yılında Erzincan’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra 1987 yılında da Atatürk Üniversitesi Erzincan Eğitim Yüksek Okulu’nu tamamladı.

1988-2006 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak çalıştı. 2006 yılında ticarete atıldı. MHP’de İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Başkan Vekilliği, İl Başkanlığı ve üst kurul delegeliği kademelerinde yer aldı.

Bekir Aksun, evli ve 3 çocuk babasıdır.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde de MHP’den Erzincan İli Belediye Başkanı seçildi.