İliç Faciası'nın İşçileri Son Yolculuklarına Uğurlandı İliç Faciası'nın İşçileri Son Yolculuklarına Uğurlandı

Özelleştirme furyasının yoğun bir şekilde yaşandığı dönemde toplu taşımayı özel şirket ve kişilere devreden Mollaköy Belediye Başkanlığı yaşanılan sorunlar, ulaşımda ki aksamalar ve halktan gelen talepler doğrultusunda toplu taşıma işini yeniden üstlenmeye hazırlanıyor. Mollaköy Belediye Başkanı Gökhan Eren, Mali Hizmetler Müdürü Sezer Özdemir ve Yazı işleri Müdürü Kenan Tosun'dan oluşan Mollaköy heyeti yakın zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kartal Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ziyaretlerinde bulunmuştu.
Yapılan bu ziyaretlerde büyükşehir belediyeleri ile ortak gerçekleştirilebilecek projeler konuşulmuş, fikir alış verişlerinde bulunulmuştu.
Mollaköy Belediyesi’nin toplu taşıma hizmetini yeniden başlatma düşüncesine Kartal Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi kayıtsız kalmayarak birer adet halk otobüsü hibesinde bulundular.
Personel alımınıda tamamlayan Mollaköy Belediyesi hızlı bir şekilde toplu taşıma hizmetini gerçekleştirecek.
Konuyla ilgili olarak ÇIĞLIKMEDYA’ya açıklamalarda bulunan Mollaköy Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Kenan Tosun; ”Beldemizin şehir merkezine olan mesafesi nedeniyle ulaşım sürekli bir sorun oluyordu. Belde halkı ihtiyacının hemen hemen tamamını şehir merkezinden gideriyor. Bunun içinde ulaşımda aksama olmaması gerekiyor. Halkımızdan gelen talepler doğrultusunda toplu taşıma işini tekrar üstlenme kararı aldık. Bu kapsamda Kartal Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından belediyemize hibe edilen otobüsler ile bu hizmete başlayacağız. Personel alımımızda tamamlandı. Beldemiz ve Erzincan arasında taşıma hizmeti verecek olan otobüslerimiz okul döneminde belde öğrencilerimizin taşımasına da katkı sağlayacak” dedi.

Editör: TE Bilisim