Yine Kalp Krizi Yine Genç Bir Ölüm Yine Kalp Krizi Yine Genç Bir Ölüm

Gümüştarla Köyü muhtarı Tülay Kaya Erzincan'ın tek kadın köy muhtarı ünvanını taşımasıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Merkeze bağlı Gümüştarla Köyü'nün muhtarı Tülay Kaya gittiği tüm resmi dairelerde Erzincan'ın tek kadın köy muhtarı olması nedeniylede ilgi ile karşılanıyor ve taleplerine hızlı dönüş alıyor.
Erzincan İl Özel İdaresi'ninde desteği ile pandemi sürecinde köyün ara sokaklarında yol iyileştirme çalışmaları yapan muhtar Kaya, Temmuz ayında köyün tüm ara sokaklarını asfalt ile kaplattı.
Köy sakinlerinden özelliklede kadın ve çocuklardan gelen taleplere öncelik vermeye çalışan muhtar Kaya, köyde çocukların zaman geçireceği oyun oynayacağı bir alan oluşturup yaptığı girişimler sonucu köy meydanına çocuklar için oyun park alanı oluşturarak çocuklarında kalbini fethetmeyi başardı.
Çeşitli gezi, organizasyonlar, etkinlikller gibi faliyetlere özellikle köydeki kadınları dahil ederek ömrü evinde çocuk bakmayla, tarlaya gitmekle geçen köy kadınlarının sosyalleşmesi ,farklı yerler görüp tanımaları konusunda da çalışmalar yürütüyor.
Eski bir gelenek olan imemce geleneğini kendi köyünde canlı tutmaya çalışan muhtar Kaya, bazen köy genelinde köylülerle birlikte mıntıka temizliği yapıp, mezarlıkların temizlik bakımını yaparken, bazen de köy kadınları ile köyün su deposunn kontrolü, dezenfekte ve temizliği ile herkesi işin içine dahil ederek çalışmalarını sürdürüyor.

Editör: TE Bilisim