Can Erzincan'ın Poliside Can Gibi Can Erzincan'ın Poliside Can Gibi

Hayvan Kurtarma Hizmeti verdiği bilgisi yer alan Melekler Yaşam Köyü Derneği'ne ait meyako_rescue isimli sosyal medya hesabında yayınlanan görüntüler hayvan severleri üzdü. Erzincan çöp toplama alanında kaydedildiği belirtilen görüntülerde farklı farklı cinslerde onlarca sokak köpeği kalın siyah poşet torbalara konularak toprağa gömülmüş halde bulundu. Videoyu kayıt altına alan dernek görevlileri kalın poşetlere konulmuş ve üzerleri kısmen toprak ile örtülmüş köpekleri topraktan çıkararak video kaydına alıp sosyal medya hesaplarında paylaştı. 
Görüntülerin hızlı bir şekilde yayılmasının ardından Erzincan Belediyesi'nden açıklama yapıldı. 
Erzincan Belediyesi tarafından yapılan açıklamada;"Kıymetli hemşerilerimiz, sosyal medyada sokak hayvanlarımızın kabul edilmesi mümkün olmayan görüntüleri bizleri derinden üzmüştür.  Kurumumuz konu ile ilgili ivedi bir şekilde tahkikat ve araştırma işlemlerine başlamış olup konu bilgi ve kontrolümüz dışında gerçekleşmiş ve gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Erzincan Belediyesi olarak sokaktaki canlarımızın sağlığı, güvenliği bizler için son derece ehemmiyet taşımaktadır.  Kamuoyuna saygıyla arz olunur." ifadelerine yer verildi.
Yakın zamana kadar sokak hayvanları ile ilgil şikayetler artmış, çocukların okullara ve park alanlarına gitmekte sorunlar yaşadığı bilgileri paylaşılmıştı. Türkiye'nin farklı illerinde yaşanılan sokak köpeklerinin çocuklara saldırma haberlerinde artış yaşanırken benzer talihsiz bir olayda Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde yaşayan bir çocuğun başına gelmişti. Sokak köpeklerinin saldırısı sonucu yaralanan çocuk hayati tehlike atlaştmıştı.
Yaşanılan bul olayların ardından Erzincan'ın isminin sokak hayvanlarının bu şekilde katledilmesi olayı ile anılması Erzincanlılarıda üzdüğü gelen tepki mesajlarından anlaşılıyor. Sokak köpeklerinden şikayetçi olan insanlar dahi çözüm yolu bu olmamalıydı açıklamaları ile yaşanılan bu duruma tepkilerini gösteriyorlar.
19 binin üzerinde takipçisi bulunan sayfada Erzincan'a ait olduğu belirtilen görüntülerin paylaşımın ardından Erzincan Belediyesi tarafından yapılan açıklamayada yer verilerek; "Erzincan Belediyesi'nin konu ile iligli yapacağı araştırma ve yaptırımların sonuçlarını bekliyoruz" paylaşımında bulunuldu.
 

Editör: TE Bilisim