Yerel seçimlerin yaklaşması ile siyasette hava ısınmaya başladı. Pülümür Belediye Başkanlığı için CHP Pülümür İlçe Başkanlığı'na 6 aday adayı başvurusu yapıldığı öğrenildi. Aday adaylarının fazlalığı nedenilye CHP Pülümür İlçe Başkanlığı "6 aday adayından kimi aday olarak görmek istersiniz" sorusuna yanıt için gezici bir sandık kurarak ilçe sakinlerinin görüşlerini almaya çalıştı.
CHP Pülümür İlçe Başkanlığı tarafından yapılan bu yoklamada mevcut Belediye Başkanı Müslüm Tosun'un isminin açık fark ile önde çıktığı belirtildi.
 


CHP Pülümür ilçe teşkilatı tarafından “aday adaylarından kimi aday olarak görmek istersiniz” sorusuna yanıt için gezici sandık kuruldu.

235 kişinin oy kullandığı yoklamada, mevcut belediye başkanı Müslüm Tosun açık ara farkla önde çıktı.

Anket sonucuna ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Belediye Başkanı Müslüm Tosun, “Pülümür’e hizmet için çıktığımız yolda yeniden CHP’den adaylık başvurusunda bulunmuştum.

İlçe yönetiminin halka giderek anket sonucunda tercih edilen adayı adaylaştırmak ile ilgili almış olduğu karara istinaden Pülümür halkına kullandırılan oylama sonucunda altı aday adayı arkadaş içerisinde tarafıma gösterilen teveccüh için Pülümür halkına, aday adayı arkadaşlarımın olgunluğu hoşgörüsüne ve ilçe yönetiminin göstermiş olduğu şeffaflık, fedakarlık ve bugün gösterdikleri çaba ve emeğe sonsuz teşekkür ederim.

Asıl görevimizin şimdi başladığı bilinci ile hareket ederek vatandaşlarımızın göstermiş olduğu desteğin sorumluluğunu hissederek, süreci doğru yöneterek partimiz Pülümür’de tekrar iktidar olması yolunda tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Gücünü halktan alan halka karşı sorumluluk duygusu ile hizmet üretmeye devam edeceğim” dedi.