Egemen24'ten Kemah - Kemaliye Gezisi Egemen24'ten Kemah - Kemaliye Gezisi

Erzincan Ovası'nın batı çıkışı , Erzincan - Sivas karayolunda bulunan Sakaltutan kış aylarından sürücülerin korkulu rüyası oluyordu. Son dönemlerde ülkemizin pek çok bölgesinde etkili olan sağnak yağış ve devamında sel oluşumundan Sakaltutan Geçidi'de nasibini aldı. Erzincan - Sivas karayolunun 25. km'sinde Tüneller Mevkii olarak bilinen noktada gevşek zeminin yağmur suları ile birlikte yola akması sonucu Sivas - Erzincan Karayolu ulaşıma kapanmıştı. Sürücülerin 112 acil hattına ihbarda bulunmaları sonucu bölgeye çok sayıda ekip yönlendirildi. Sağlık ekiplerininde hazır bulundurulduğu heyelan noktasında karayolları ekipleri gerçekleştirdikleri yol açma çalışması ile yolu tekrar trafiğe açtı.
Sakaltutan Geçidi ve çevresinde sağnak yağışlar devam ediyor. Olası sel ve heyelan tehlikesine karşın sürücülerin dikkatli olmasında fayda var.
Öte yandan Erzincan'ın doğu kısmından da sel ve heyelan haberleri gelmeye başladı. Erzincan'ın Çayırlı ve Otlukbeli ilçelerinin merkez ile bağlantısını sağlayan yollarda meydana gelen heyelanlarda ulaşım geçici olarak kapandı. Yolda heyelanan denk gelen araçlarda maddi hasarlar meydana geldi.
Heyelan nedeniyle ulaşıma kapanan Otlukbeli yolu ekiplerin 2 saatlik çalışması sonucu trafiğe açıldı. Yolun kapandığı ihbarı üzerine bölgeye Jandarma, Karayolları ve Devlet Su İşleri'ne bağlı ekipler sevk edilmişti.
Öte yandan Tercan'a bağlı Kargın Beldesi'nde dere taşması sonucu yaşanan olayda bazı yerleşim yerleri, iş yeri ve tarım arazilerinde maddi hasarlar meydana geldi.

Editör: TE Bilisim