Şiddetli başağrısı şikayeti ile Erzincan'da hastaneye kaldırılan Yalınca Köyü Cemevi Başkanı Selçuk Güzel'in yapılan ilk kontrolünde beyin kanaması geçirdiği tespit edildi. Erzincan'da ki yetersizlikler nedeniyle Güzel'in Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiği bildirildi. Gece uyutulan Güzel'in yapılan detaylı kontrolünde beyinde anevrizma patlaması olduğu açıklandı. 
Anevrizma, genel anlamda vücuttaki atardamarlarda ve aort damarlarında oluşan çıkıntı ve baloncuklardır.
Beyin anevrizması beyindeki kan damarlarında çıkıntı ya da balonlaşma olmasıdır. Beyin anevrizmaları atardamar duvarında incelme nedeniyle oluşurlar.
Beyin MR ya da tomografisine bakıldığında bu çıkıntı ya da balonlaşmalar genellikle dalında asılı meyve görüntüsü verirler.
Beyin anevrizması olan her 10 kişiden birinde de baloncuğun patlaması sonucu, beyin kanaması gelişir. Çok şiddetli baş ağrısı, çift görme ve göz kapağı düşüklüğü beyin kanaması belirtileridir.

Sabah saatlerinde ameliyata alınan Selçuk Güzel'in ameliyatı 8 saat sürdü. Ameliyatın ardından Güzel'in tedavisinin yoğun bakım ünitesinde devam ettiği bildirildi. Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Hollanda'da TV Yarışmasını Türk Avukat Kazandı Hollanda'da TV Yarışmasını Türk Avukat Kazandı


.

Editör: TE Bilisim