CHP Erzincan İl Başkanını Seçiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan il Başkanını Seçiyor. Yeni başkan Tanrıverdi mi yoksa Yılmaz mı olacak?

CHP Erzincan İl Başkanını Seçiyor


2 Eylül'de gerçekleştirilen merkez ilçe seçiminin ardından Cumhuriyet Partisi  Erzincan il Örgütü il başkanını seçmeye hazırlanıyor.

2 aday ile gerçekleştirilecek olan kongrede Yalçın Tanrıverdi ve Özkan Yılmaz Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanlığı için adaylıklarını açıklamıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül İl Başkanlığı binasında yaptığı açıklamada  iki adayıda yanına alarak kendilerine başarılar diledi. Sarıgül; "Her iki adayımızda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun gemimizi sağsalim iktidar limanına yanaştıracağı düşüncesinde olduklarını belirtip bu yolda iki adayımızada başarılar diliyorum" dedi.

4 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirilecek il kongresinde Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan il Başkanlığı için aday olan Özkan Yılmaz ve Yalçın Tanrıverdi hakkında siz takipçilerimiz için kısa bilgiler edinmeye çalıştık.
ÖZKAN YILMAZ KİMDİR?
Adaylardan Özkan Yılmaz 09.09.1980 doğumlu olup üzümü ile meşhur Üzümlü ilçemize bağlı Göller Köyü nüfusuna kayıtlı. Avrupa için  Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü yarıda bırakan Yılmaz,10 yıllık Avrupa yaşantısının ardından memleketine kesin dönüş yaparak Fransa'da edindiği inşaat deneyimini Erzincan'da hayata geçirerek pek çok projeyi tamamlamış, hali hazırda müteahhitlik hizmetlerini sürdürüyor.  Cafe ve şarküteri sektörlerinde de hizmetleri olan Yılmaz, ÇAĞSİAD (Çağdaş Sanayici İşadamları Derneği) il temsiliği, iki dönem Erzincanspor klüp yönetimi, 2014 - 2019 CHP Üzümlü İl Genel Meclis Üyesi olarak görev yapmıştır.

Orta düzeyde İngilizce ve Almanca bilen Yılmaz evli ve iki çocuk babasıdır.

YALÇIN TANRIVERDİ KİMDİR?

01.07.1975 tarihinde Erzincan'da doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Erzincan’da tamamlayan Tanrıverdi, Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu.

2000 yılında Türkiye Halk Bankası Erzincan Şubesi’nde memuriyet hayatına başlayan Tanrıverdi, SGK İl Müdürlüğü servis yetkilisi olarak memuriyet hayatını sürdürmüştür.

Tanrıverdi evli ve iki çocuk babası.

Siyasetten hiç kopmayan Tanrıverdi 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Cumhuriyet Halk Partisi 25. Dönem milletvekili adayı olmuştur.
Tanrıverdi 4 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan CHP Erzincan İl kongresinde İl Başkanlığı için yarışacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
muserref sarigul
muserref sarigul - 2 ay Önce

yalcin tanriverdi ..

SIRADAKİ HABER