Erzincan'da okul öncesi öğretmenliği yapan 24 yaşında ki Songül Özsöz arkadaşları ile eğlenmek amacıyla at binmeye gitti. At binerken talipsiz bir şekilde attan düşen songül öğretmen ağır yaralandı. Olay yerine çağrılan sağlık ekibinin kaza yerinde yaptığı ilk müdahalenin ardından Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan  Songül öğretmenin kritik durumu nedeniyle tedavisine yoğun bakım ünitesinde devam edildi.
1 haftadır yoğun bakım ünitesinde gözlem altında tutulan Songül öğretmenin beyin ölümünün gerçekleştirği bilgisi doktorları tarafından aile ile paylaşıldı. ailesi ve sevenlerini üzüntüye boğan bu acı haberin ardından Songül öğretmenin hayatta iken organ bağışının öneminin bilincinde bir birey olarak organlarını bağışladı öğrenildi.
Ailesininde onayı alınarak songül öğretmenin organları 5 saatlik bir operasyonda profesyonel bir ekip tarafından alınarak Ambulans uçak ile organ bekleyen hastaların bulunduğu hastanelere sevk edildi.

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Orhan Çimen konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; ""Yaklaşık 1 haftadır yoğun bakım ünitemizde tedavisi devam etmekteydi. Beyin ölümü tanısı konulması üzerine gerekli hazırlıklar tamamlandı. Aile ile görüşmeler planlandı ve organları alındı. Gerekli konsültasyon işlemleri yapılarak, başarılı bir operasyonla genç kızımıza ait karaciğer ve böbrek alınarak ihtiyaç sahibi hastalara nakledilmek üzere yola çıkarılmış oldu."dedi.

Erzincan'da Kriz Masası Oluşturuldu Erzincan'da Kriz Masası Oluşturuldu

Karaciğer ve bir böbrek Samsun'a, diğer böbrek ise Trabzon'a gönderildi.

Genç öğretmenin cenazesi ise Erzincan'ın İliç ilçesinde toprağa verildi.

ÇIĞLIK MEDYA
Erzincan'ın ve Bölgenin Çığlığı

Editör: TE Bilisim