Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Mazbatasını Aldı Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Mazbatasını Aldı

Erzincan'da kısa sürede zemin bulup örgütlenmesini tamamlayan Türkiye İşçi Partisi İl Başkanlığı'nı Ordu Caddesi Selimoğlu İş Hanı'nda açarak 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Erzincan'da bizde varız dedi.
Belediye Başkan Adaylarını açıklayıp saha çalışmalarını sürdüren Erzincan TİP Örgütünün en genç adayı Yürüşan Yeşil ile görüştük. Türkiye İşçi Partisi Erzincan'da Yürüşan Yeşil'i İl Genel Meclisi Üyesi Adayı olarak gösterdi.
Erzincan'ın genç ve çalışkan simalarından aynı zamanda bir sağlıkçı olan Yürşan Yeşil'den kendisini Çığlık Medya takipçilerine tanıtmasını istedik.
"1991 Doğumluyum, Evli ve 2 çocuk babasıyım , ilkokul ve ortaokul öğrenimimi tamamladıktan sonra LGS sınavında kazanmış olduğum Tarım Meslek lisesi/ Laborant Bölümünü kazanarak Lise öğrenimini 2008 yılında tamamladım. Üniversite öğrenimimi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Laborant ve Veteriner Sağlık bölümünü bitirdim. İkinci Üniversitem olan Atatürk üniversitesi İş sağlığı ve güvenliği bölümünü bitirdikden sonra 3 üniversitem olan Atatürk Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünün 4 sınıfını okumaktayım. Mezuniyetden sonra İlkyardım Eğitici sınavına başvurarak ilkyardım Eğitici sınavında başarılı olarak Eğitmen oldum.2007 -2014 yılları arasında esnaflık yaptım. Bu yıllar arasında Tarım ve hayvancılık ile uğraştım. 2014 yılında Laborant olarak Erzincan'daki özel hastanede görev yaptım. 2016 yılında İş Sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak çeşitli alanlarda hizmet verdim.
2017 yılında Eriza OSGB iş sağlığı ve güvenliği firmasında bu güne kadar Hizmet vermekteyim."