Yine Kalp Krizi Yine Genç Bir Ölüm Yine Kalp Krizi Yine Genç Bir Ölüm

Sosyal medya sayfalarımızda Türkiye'nin uzaydan çekilmiş bir fotoğrafını paylaşarak Türkiye'nin hızla çölleştiğini duyurduk. Acilen ağaç dikmemiz gerekiyor! Ağaç yoksa yağmur yok. Yağmur yoksa su yok, Su yoksa meyve sebze yok, kısascası hayat yok. Yaptığımız paylaşıma ilk cevap Erzincan merkeze bağlı Ergan Oğulcuk Köyü'nden geldi.
Köy sakinlerinin Çığlık Medya'ya iletiği bilgide köyün kırsal alanları, köy içi yol kenarları, piknik ve mesire alanları başta olmak üzere köy içi ve çevresine 650 adet ağaç dikimi yapıldığı bildirildi. Ergan Köyü sakinleri ağaç ve fidan desteğinde bulunan ve Bursa'da ikamet eden iş insanı Nazır Atlı'nın köy için ücretsiz fidan gönderdiğini ve köy halkı olarak fidanları toprak ile buluştrduklarını aktardılar.
Bursa'da ikamet eden iş insanı Nazır Atlı daha öncede çevre köylerimize ve illerimize TIR dolusu fidan gönderiminde bulunmuştu. Ergan Köyü'nün gurbette bulunan sakinlerininde deteklediği ağaç dikim etkinliği köyde bir festival havasında gerçekleşti. Çocuk, genç, yaşlı, kadın - erkek demeden tüm köy sakinleri kısa sürede el birliği ile tüm fidanları belirlenen alanlara dikimini sağlayarak katkıda bulunanlara teşekkür ettiler.
 

Editör: TE Bilisim