Tahmini gece 22:00 sularından meydana gelen kazada Erzincan - Sivas karayolunun Ulalar girişinde, karayolundan Ulalar'a giriş yapan lüks, iri tekerli, arazi koşulları için dizayn edilmiş kamyonet o esnada yolun karşısına geçmeye çalışan kadına çarptı.
Olay yerinden geçenlerin 112'ye bildirmesi sonucu kaza yerine çok sayıda ekip yönlendirilirken aracın çarptığı kadının çok ağır bir şekilde yaralandığı gözlemlendi. 55 yaşlarında olduğu ve isminin Birgül Özperçin olduğu öğrenilen kadın kurtarılamadı. 
Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre kaza nedeniyle şok yaşayan sürücünün olay yerinden kaçtığı daha sonra polis tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

Birgül Özperçin'in cansız bedeni yapılan otopsinin ardından Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Erzincan - Erzurum Karayolunda  Araçlar Sulama Kanalına Uçtu Erzincan - Erzurum Karayolunda Araçlar Sulama Kanalına Uçtu

Ulalar'ın girişi veya yerel halk arasında Uzun Ahmet Durağı olarak bilinen noktada defalarca benzer kazalar olmuş pek çok insan malesef hayatını kaybetmişti. Yaşanılan bu kazalar ve can kayıpları nedeniyle yurtdışında yaşayan gurbetçi bir iş insanı tarafından ölümlerin önüne geçebilmek adına yol üzerine alt geçit yapılmış bu alt geçitte malesef kullanılmadığı için atıl duruma dönüşmüştü. Kullanılmamasının ana sebeplerinden biri halkın alt veya üst geçit kullanma alışkanlığı olmayışı değil yapılan yatırımın yanlış planlanmasından kaynaklanıyordu. Geç saatlerde kimse cesaret edip alt geçidi kullanamadı.
Orta refüje tel örgü çekerek insanların belli noktalardan geçmesi sağlanmaya çalışıldı fakat buda çözüm olmadı. Gerek anayoldan geçenler gerekse bu kazada olduğu gibi anayolda olmayıp belde girişinde olmasına rağmen kazaya kurban giden insanlarımız oldu.
Yakın dönemde belde statüsünde çıkarılan Ulalar, Erzincan merkeze bağlı bir mahalleye dönüştürüldü.

Editör: TE Bilisim