Can Erzincan'ın Poliside Can Gibi Can Erzincan'ın Poliside Can Gibi

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan merkeze bağlı Mollaköy Beldesi’ni ziyaret ederek belediye başkanı Gökhan Eren’den belde ve belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Merkeze 14 km uzaklıkta bulunan Mollaköy Beldesi en son eski belediye başkanı Kemal Şengül’ün vefat haberi ile gündeme gelmişti. Şengül, Covid-19 hastalığına yakalanmış, durumu ağırlaşınca Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Tedavi sürecinde olumlu bir dönüş sağlanamayan Şengül, 2021 Mayıs ayında koronavirüs hastalığından dolayı hayatını kaybetmişti.
Başkan Şengül’ün ardından Mollaköy Belediye Başkanlığı’na oy çokluğu ile belediye encümenelrinden Gökhan Eren getirilmişti.
Girlevik Şelalesi yolu üzerinde bulunan Mollaköy Beldesi’nde, beldenin şehir merkezine yakın olması ve ulaşımın kolaylığı nedeniyle insanların alışverişlerinde şehir merkezini tercih ettiği buna bağlı olarakta beldede ticari hayatın pek canlı olmadığı gözlemleniyor.
Belediye kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre beldede 4 adet küçük bakkal ve 6 adet kahvehane bulunuyor. Kahvehane sayısının dikkat çektiği beldede 1 adet un değirmeni ile 1 adet akaryakıt istasyonu bulunuyor.
Erzincan’da inşaat alanında önemli bir yere sahip olan perlit madenide Mollaköy Beldesi’nden çıkarılıyor. Mollaköy Tepesi’nin güney batı yamaçlarından çıkarılan perlit madeninin işletmesini özel bir şirket yapıyor.
Genel anlamda ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanan Mollaköy Beldesi’nin Atatürk, Cumhuriyet, Mahmutlu, Tepecik ve Yeşilyurt olmak üzere toplam beş mahallesi bulunuyor.

Editör: TE Bilisim