Domuz Kalbi İnsana Nakledildi Domuz Kalbi İnsana Nakledildi

Erzincan Valisi Mehmet Makas ve yanında bulunan heyet yapımı devam eden yeni Erzincan Devlet Hastanesi inşaatını ziyaret ederek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
24 Ocak 2019 tarihinde Sağlık Bakanlığınca ihalesi yapılan 500 yataklı Erzincan Devlet Hastanesi yapımı tüm hızıyla sürüyor.
Sözleşme bedeli 356.561.055,98 TL olan hastanenin inşaası Karaağç Mahallesi 13 Şubat Caddesi üzerinde bulunan ve yılıkan eski Devlet Hastanesi  yerine yapılıyor. 
Yatırım Karaağaç Mahallesi 1250 ada 13 parsel üzerinde 43.000 m arsa alanı üzerine toplamda 140.000, m kapalı alana sahip.
 Projenin 10.09.2022 tarihinde tamamlanması planlanlanıyor. Bina 3B+Zemin+4 Kat olup deprem riskine karşılık bina temelinde 369 adet deprem izolatörü kullanıldı.
Hastanenin  ameliyathane sayısı: 13 adet, poliklinik oda sayısı: 80. Ayrıca proje tamamlandığında rehabilitasyon ve fizik tedavi salonu, endoskopi, klonoskopi, kemik dansitometri, nükleer tıp bölümü (PET CT odası), gama kamera odaları, alerji test, onkoloji merkezi, kemoterapi salonu, hiberbarik oksijen tedavi odası mikrobiyoloji, patoloji, biyokimya laboratuvarları, mahkum hasta yatak odası, USG, röntgen, MR tomografi EKG, diyaliz, acil poliklinik, KVC yoğun bakım, anjiyografi, toplantı odaları, hobi odaları, kütüphane, seminer, toplantı salonu ve ibadethane gibi birimler faaliyete geçeceği projenin başlangıç aşamasında açıklanmıştı.

Erzincan Valisi Mehmet Makas ve yanındaki heyetin ziyaret ettiği inşaat ile ilgili hastane inşaatının yaklaşık yüzde 70 oranında tamamlandığını belirten firma yetkilisi Özgür Peker, projenin en kısa zamanda tamamlanması için çalışmaların aralıksız olarak devam ettiğini kaydetti.

Editör: TE Bilisim