Eğitim Sen Erzincan Şubesi'nden Deprem Açıklaması Eğitim Sen Erzincan Şubesi'nden Deprem Açıklaması

Oluşumundan günümüze kadar pek çok önemli sosyal faaliyete imza atan Yalınca Köyü Cemevi yönetimi gerçekleştirilen olağan kurulda mevcut Başkan Selçuk Güzel ve ekibinin görevine devam etmesi kararı aldı.

Başta Yalınca Köyü olmak üzere çevre köylerinde büyük bir ihtiyacı olan cemevinin olmasını sağlayan dernek dört dönemdir Selçuk Güzel Başkanlığında ki Yönetim Kurulu tarafıdnan idare ediliyor.

Derneğin yapmış olduğu en önemli faaliyet Yalınca Köyü ve çevre köylerinde ihtiyacı olan cemevinin yapılması olmuştu. Yalınca Köyü Cemevi cem ibadetinin yanısıra aşevi, morg, cenaze hizmetleri ilede önemli bir misyon üstlenmiş durumda.

Yalınca Cemevi'nide bünyesinde bulunduran dernek özellikle pandemi döneminde başta Yalınca Köyü olmak üzere çevre köylerde ihtiyaç sahibi ailelere dağıttığı gıda paketleri ile taktir toplamıştı.

yardım severlerle ihtiyaç sahiplerini buluşturan dernek bünyesinde bulunan geçnlik kolları aracılığıylada kimsezi yaşıların evlerinin temizliği ve bakımınıda üstlenmişti.

Selçuk Güzel yönetiminde pek çok sosyal faaliyete imza atan Yalınca Köyü Dayanışma Derneği Başkan Güzel ve ekibine yapılan olağan kurulda tekrar yetki vermiş oldu.

Selçuk Güzel konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Değerli canlar ,
2017 yılında başladığım Yalınca köyü Cemevi Başkanlık görevimi ,bugün gerçekleşen olağan genel kurul kararı ve köyümüz halkının ,dernek üyelerimizin destekleriyle 3 yıl daha görevimin başında olacağımı ,siz değerli gönül dostlarımla paylaşmak istiyorum.2026 yıllı Aralık ayına kadar görevimizin başında olacağız.
Bugüne kadar bizlerle beraber yürüyen ,cemevimize desteklerini esirgemeyen ve her çalışmamda koşulsuz destekleyen tüm canlarımıza sonsuz teşekkürler ediyorum." ifadelerine yer verdi.