İliç İşçilerinden Adnan Keklik Toprağa Verildi İliç İşçilerinden Adnan Keklik Toprağa Verildi

13 Şubat 2024 Salı günü saat 14:00 sularında iliç'te faaliyet göstermekte olan altın Madeni'nde tam anlamlı ile bir facia yaşandı. Kimyasal işlem görmüş toprak yığının akması sonucu sahada görevli 9 işçi toprak altında kaldı.
İliç'te toprak altında kana işçilerin kimlikleri kısa sürede tespit edilerek açıklandı. Açıklanan bilgiye göre; Uğur Yıldız, Abdurrahman Şahin, Hüseyin Kara, Şaban Yılmaz, Fahrettin Keklik, Mehmet Kazar, Ramazan Çimen, Kenan Öz, Adnan Keklik isimli işçilerin toprak altında kaldığı bildirilmişti.
Ailelerin bekleyişinin umutsuzlığa dönüştüğü süreçte kullandığı kamyon ile birlikte toprak altında kalan Uğur Yıldız'ın ailesi hiç umudunu kesmeden İliç'ten ayrılmadı.
53 gün sonra Uğur Yıldız'ın cansız bedenine ulaştığı haber geldi. Topra yığınını kaldırma süreci devame derken Yıldız'ın kullandığı kamyona ulaşıldı. Yetkililer bu durum üzerine sahayı boşaltıp Cumhuriyet Savcısına bilgi verdi. Savcının incelemesinin ardından Yıldız'ın cansız bedeni Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
Ailenin aldığı karar doğrultusunda bugün saat 13:00'da hastane morgundan alınan uğur Yıldız'ın naaşı önce Geçit'te bulunan evlerine götürülerek kapıda yakınlarından ve komşuılarından helallik alındı.
Uğur Yıldız'ın 1,5 yıl önce evlendiği eşi Gamze Yıldız'ın "Uğur kalk Ben Burdayım" feryadı yürekleri dağladı.
Uğur Yıldız'ın annesi Sevda Yıldız, kardeşleri Alev, Duygu ve Balbası Ali Ekber Yıldız ayakta durmakta güçlük çekerken aileyi psikososyal destek ekipleri yalnız bırakmadı.
geçit TOKİ konutlarında bulunan evlerinin önüde helalik alındıktan sonra Erzincan'ın Otlukbeli İlçesi Avcıçayırı Köyü'ne geçildi. Avcıçayırı Köyü Cemevi'nde düzenlenen cenaze erkanına katılmak üzere Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Erzincan'a geldi.