Gurbetçi bir ailenin bireyi olan Ali Tercan özellikle inşaat sektöründe yaptığı girişim ve projelerle Erzincan ekonomisine canlılık katıyor.

Arsasını satmak isteyenler ile yeni ev sahibi olmak isteyenler Ali Tercan'ın kapısını çalmaya devam ediyor.

İşçi seçimi ve malzeme alımında da Erzincan'ı tercih eden genç iş insanı Tercan, Erzincan'dan kazandığını Erzincan'a harcamaya özen gösteriyor.

Ali Tercan Geçit Beldesi'nde bulunan cemevinde morg sorununun kendisine iletilmesinin ardından bu iş içinde kollarız sıvadı.

Cemevi'nden Kadınlara Yönelik Dev Proje Cemevi'nden Kadınlara Yönelik Dev Proje

Konuyla ilgili olarak ÇIĞLIK MEDYA'ya açıklamada bulunan Geçit Cemevi Başkanı Haşim Kaya, "halkımızın destek ve imkanları ile yapılan cemevimizin mevcut morg olarak kullandığımız yeri ihtiyaçlarımızı karşılamıyordu. Yeni tanıştığımız genç iş insanımız Ali Tercan ile bir tanışma sohbeti esnasında sorunumuzu dile getirdik. Sağolsun hiç tereddüt etmeden ve vakit kaybetmeden ihtiyacımız olan morg için ayırdığımız alanda araçlarını getirerek inşaatı başlattı. 170 bin TL üzerinde bir maliyet çıkarılmıştı. Bunu özelliklede ekonomik sorunların zirve yaptığı bu dönemde halktan toplamanız çok güç olacaktı. ÇIĞLIK MEDYA aracılığıylada belde sakinlerimiz adına Ali Tercan beye teşekkür ediyorum. "dedi.