Deprem Erzincan Çevresinde Kol Gezidi Deprem Erzincan Çevresinde Kol Gezidi

İstanbul’un en ünlü eğlence mekânlarından biri olan Masquerade Club’ta kaçak tadilat sırasında oksijen tüpünün patlamasıyla yangın çıktı. Faciada 29 işçi yanarak hayatını kaybetti. Köpükten ses yalıtım malzemeleri tutuşunca, iki katlı bodrumdaki gece kulübünü tamamen alevler sardı. İçeriye giren itfaiye ekipleri korkunç bir manzarayla karşılaştı, yaralı halde bulunan bazı işçiler de hastanede can verdi.
Gayrettepede'ki yangın faciasında hayatını kaybedenelrden biride ErzincanBinali Çayır'dı. Çayır tadilatın yapıldığı gece kulübünde barmen olarak çalışıyordu.
Çayır'ın cansız bedeni önceki gün Adli Tıp kurumu tarafından yapılan incelemenin ardından Pendik'te bulunan ailesine teslim edildi.
Çayır için ilk olarak İstanbul Pendik'te bulunan Seyit Seyfi Cemevi'nde cenaze erkanı düzenlendi. Akşam saatlerinde toprağa verilmek üzere yakınları tarafından Erzincan'a getirilen Binali Çayır için Mertekli Cemevi'nde köylülerinden, komşularından helallik alındı.
Binali Çayır bugün saat 12:00 mertekli Cemevi'nde düzenlenen cenaze erkanının ardından Çağlayan Beldesi Mertekli Mahallesi mezezarlığında toprağa verildi.