Aslen Tunceli Pülümürlü olan Cenk Güngör, iki yılı aşkın bir süredir Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan Gençlik Kolları Başkanlığı görevini sürdürüyordu.
Güngör, partililere yönelik yaptığı açıklamada; “Değerli yol arkadaşlarım; İçinde doğup büyüdüğüm, yetiştiğim siyasi kültürümü oluşturan atalarımın bana, benim ise ilerideki nesillerimize emanet edeceğim mirasım partim Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Gençlik Kolları olağan kurultayımızda GENÇLİK KOLLARI GENEL BAŞKANLIĞINA talibim. Geçmişten bugüne onurlu, ilkeli milli birlik ve beraberlik anlayışı ile siyaset çizgisinden ve görüşünden taviz vermeksizin Türkiye’nin menfaatlerine hizmet etmiş, toplumsal özelliklerin korunmasına önem vermiş sosyal ve demokrat bir parti olan; CUMHURİYET HALK PARTİSİ'NDEN GENÇLİK KOLLARI GENEL BAŞKAN ADAYI olmaktan ve bunları sizlerin huzuruna sunmaktan mutluluk duyarım.” dedi.

İlk ve Ortaöğrenimini Erzincan’da tamamlayan Güngör, Üniversite eğitiminide Erzincan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde tamamlayarak Elektrik – Elektronik Mühendisi oldu. Haberleşme üzerine yüksek lisans eğitimin sürdüren Güngör, iki yılı aşkın süredir CHP Erzincan Gençlik Kolları Başkanlığı’nı sürdürüyordu.