Başkan Aksun Tebrik Çiçekleri Yerine Nilperi'ye Katkı İstedi Başkan Aksun Tebrik Çiçekleri Yerine Nilperi'ye Katkı İstedi

cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan parti il binasında düzenlediği ve pek çok partilinin katılım sağladığı basın toplantısında il başkanlığı görevniden istifa ederek 2023 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Erzincan Milletvekili Adayı olacağını açıkladı. Doğan yaptığı basın açıklamasında; " 7 yıllık il başkanlığında bugüne kadar destek verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Tüm örgüt üyeleri bu süre zarfında bizlere güç verdi. Erzincan’da Cumhuriyet Halk Partisi ve örgütleri olarak hep birlikte mücadele verdik. Gecemizi gündüzümüze katarak partimizi iktidara taşımak için var gücümüzle birlik beraberlik içerisinde çalıştık.  Erzincan’da siyaset kolay değil. İki dönemdir milletvekili kaybı yaşıyoruz. Türkiye’de Cumhurbaşkanı, Erzincan‘da Milletvekili çıkartacağız bu dönem. Hep birlikte hazırız buna. Genelge geldi. Ayın 26 sına kadar örgüt başkanları ve yönetici olan arkadaşlar istifa edecekler. Bizde bugün bu açıklama için buradayız. Yeni bir görev için istifa ediyorum, yine burada birlikte olup çalışacağız. 7 yıllık süre içerisinde iyi çalışmalar yaptık birlikte. İlk geldiğimiz günden itibaren gayretle çalıştık. Birlik ve beraberlik içinde çalıştık. Herkesin sesi olmaya gayret gösterdik. Bunları dile getirirken çalışmalarımızı bu noktada sürdürdük.

Bir pandemi yaşadık ama bu süre içersinde vatandaşlarımızın yanında olduk. Saha çözüm harekatını ilk başlatan örgütüz. Bu süre zarfında binlerce  haneyi ziyaret ettik sorunlarını dinledik. Önümüzde bir genel secim var. Bunun için çalışıp iktidar olacağız. Önümüzde zorlu bir süreç var. 2023 seçimlerine az kaldı. Süreç başladı. Birlik ve beraberliğimizi sürdürerek Erzincan'da ve Türkiye'de birliği sağlayıp iktidara gelmek amacındayız. İktidar yakın. Birlikte olursak çiçekler çoğalır, birlikte başaracağız. Genel başkanımız köy köy il il geziyor. Bizlerde destek olacağız.  Ekonomik olarak zor dönemler geçiriyoruz. Asgari ücret artsa bile aylar sonra bunun bir önemi kalmayacak. Enflasyon çok yüksek. Biz göreve geldiğimizde bunun önüne geçmek için kaynakları doğru kullanacağız. Hepimiz var gücümüzle çalışacağız. Erzincan’da iki milletvekilini almak için çalışacağız. Altılı masanın göstereceği adayı destekleyeceğiz" sözlerine yer verdi.
Erzincan Cumhuriyet Meydanı'nda da partililer ile bir araya gelen Ayhan Doğan ve ekibi vatandaşlara tatlı ikramında bulundu. 

Editör: TE Bilisim