Cumhuriyet Halk Partisi'nin Erzincan'da ki kalelerinden biri olarak nitelendirebileceğimiz yerleşim yerlerinden Mollaköy Beldesi'nde seçim hareketliliği hızlanmaya başladı.
Mollaköy Belediyesi'nden bahsetmişken ismi belde ile özümsenmiş eski belediye başkanı Kemal Şegül'ü de anmadan geçmemek gerektiğini düşünüyoruz. Pandemi sürecinde Covid-19 virüsüne yakalanıp rahatsızlanan ve tedavilere cevap veremeyip 17 Mayıs 2021 tarihinde hayatını kaybeden Mollaköy eski  belediye başkanı kemal Şengül'ü de bu haberimiz ile anmış olalım.
Kemal Şengül'ün vefatı sonrası belediye meclisinde görevli Gökhan Eren bayrağı devr alarak bugüne kadar Mollaköy Belediye Başkanlık görevini sorunsuz bir şekilde sürdürdü.
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde aday olmayan Gökhan Eren yerine Cumhuriyet Halk Partisi şuanda da beldede bir mahallenin muhtarlığını sürdüren genç aday Cihangi Kaya ile yola devam etme kararı alarak Cihangi Kaya'yı Mollaköy Belediye Başkan Adayı olarak gösterdi.
Tartışmalı geçen aday adayı sürecinin ardından CHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklama ile Cihangir Kaya'nın adaylığı resmiyet kazanmış oldu.
2 Şubat'ta isminin açıklanması ile çalışmalara başlayan Kaya, belde seçmenlerine ziyaretlerini sürdürerek projelerini aktarıp belde sakinlerinin taleplerini dinlemeye devam ediyor.
Çığlık Medya ofisimizi ziyaret eden Cihangir Kaya'yi yakından tanıma fırsatı bularak siz değerli takipçilerimiz için kendisini tanıtmasını istediğimiz Cihangir Kaya, Çığlık Medya'ya yaptığı açıklamada; "1982 doğumluyum, ilk ve orta okulu Mollaköy'de okudum, Erzincan Atatürk Lisesi mezunuyum. 2 yıl yurt dışında kaldıktan sonra 2005 yılında geri dönüş yaptım. Evli iki çocuk babasıyım. Esnaflık ve çiftçilik ile uğraştım. 2001 yılından beridir Cumhuriyet Halk Partisi üyesiyim, 2014 yılında yılında CHP'den Mollaköy belediye meclis üyeliği yaptım, 2019 yılında Mollaköy Beldesi Atatürk Mahallesi Muhtarı seçildim ve görevdeyim, 10 yıl CHP  Mollaköy Atatürk Mahalle delegeliği yaptım. 2021 yılında Erzincan Pancar Ekicileri Kooperatifi'nde  denetim kurulu üyesi seçildim görevime devam etmekteyim. 2024 yerel seçimlerde beldeme hizmet etmek için CHP'den  Mollaköy Belediye Başkan adayıyım." ifadelerine yer verdi.