Özge Vataner Özege'den İlk Açıklama Özge Vataner Özege'den İlk Açıklama

31 Mart Yerel Seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan Belediye Başkanlığı'nı kazanamamasına rağmen İl Genel Meclisi üye seçiminde birinci parti olarak çıkarak 2 adayı meclise gönderdi.
Refahiye ilçesindeki sayımlarla ilgili olarak Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetimi özellikle İl Genel Meclisi ile ilgi sayımlarda hatalar olduğu gerekçesi ile oy pusulalarının yeniden sayılmasını istedi. CHP Erzincan İl Yönetimi Bilişim Sorumlusu Tuncay Gül, Çığlık Medya'ya yaptığı açıklamada seçim günü oyları sisteme girerken kendi kayıtlarında ki rakamlar ile oylama yapılan noktalarda kaydedilen rakamlar arasından aşırı farklılıklar tespit ettiklierini, bunun üzerine YSK İl Seçim Kuruluna İtirazda bulunduklarını belirtti.
Yaptıkları itirazın kabul edildiğini ve 132 sandıkta sayımın yeniden yapıldığını belirten CHP Erzincan İl Yöneticisi Yalçın Tanrıverdi ise yaptığı açıklamada; "yaptığımız çalışmalar, incelemeler Refahiye'den 43 yıl sonra İl genel Meclisi Üyesi çıkarma yönündeydi. Bilişim Sorumlumuzunda belirttiği gibi seçim günü kendi sistemlerimize yaptığımız girişler bizim İl genel Meclisi Üyeliği'ni alacağımız yönündeydı fakat Refahiye'den açıklanan rakamlar ile bizim kayıtlarımız arasında çeşitli sandıklarda aşırı farklar tespit ettik. İtirazımız kabul edildi .Erzincan Adliye Sarayı'nda Refahiye İl Genel Meclis oy pusulaları yeniden sayılmaya başladı. Parti yöneticilerimiz ve avukatlarımızla sayımı takip ediyoruz." ifadelerine yer verdi.