Cumhuriyet Halk Partisi heyeti adeta Erzincan'a çıkarma yaptı. Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi ile birlikte milletvekillerininde bulunduğu yaklaşık 40 kişilik gurup Erzincan'a geldi. Sabah saatlerinde havalimanında partililer tarafından karşılanan heyet parti otobüsü ile şehir merkezine girdi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Binası önünde toplanan insanlara ve basına program ile ilgili bilgi veren CHP İl Başkanı Ayhan Doğan'ın ardından mikrofonu alan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi "Can Erzincan" vurgusu yaparak; "içerisinde bulunduğumuz bu sıkıntılı süreçten nasıl kurtulacağımızı anlatmak, nü konudaki projelerimizi sizlerle paylaşmak, sizlerin çözüm önerilerinizi ve sorunlarınızı dinlemek için Can Erzincan'dayız. Kapı kapı evlerinizi, iş yerlerinizi ziyaret etmeye geldik. Ben inaniyorum ki günün sonunda yurttaslarimizla yeni ve saglam gönül köprüleri kuracagiz. Refah, bolluk ve saglik içinde yasayacagimiz Türkiye özlemiyle çalisiyoruz. Bu inanç ve kararlilikla aylardir kapi kapi, il il güzel ülkemizi geziyoruz. Nerede bir dert, sorun varsa bunlari tespit edip çözüm bulmak adina Ankara’dan genis bir fikir birligiyle yol yürüyüp iktidara geldigimizde güzel yarinlarini kurmak için mücadele ediyoruz. Biz açta açikta, darda, sikintida olan vatandasimiz kalmasin istiyoruz. Biz esnafimiz dükkânini siftahsiz kapatmasin, çiftçimiz mahsulünü tarlada birakmasin istiyoruz. Erzincan’da hangi siyasi partili olursa olsun, yurttaslarimizin bizleri çok güzel misafir edecegine inaniyoruz ve simdiden hepsine tesekkür ediyoruz”dedi.

Tunceli, Elazığ,  Bursa, Antalya milletvekillerininde bulunduğu heyet İl başkanlık binasında ki kısa görüşmenin ardından guruplar halinde Erzincan'ın dörtbir yanına dağıldı.

Esnaf, siyasi parti temsilcilikleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaş ile görüşmelerde bulunan heyet gelen taleplerine kayıt altına alıyor.

YSK VAN'DA DEM'İN İTİRAZINI KABUL ETTİ YSK VAN'DA DEM'İN İTİRAZINI KABUL ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi heyeti özellikle ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olan Erzincan'da çifçinin sorunlarına odaklanmak için çifçi temsicileri ve ziraat odası yetkilileri ile görüşmelerine ağırlık verdi.

Heyet esnaf ve vatandaş ziyaretlerinin yani sıra İyi Parti, Saadet Partisi, Deva Partisi, Demokrat Parti İl temsilcilikleri ve Erzincan Ticaret Sanayi Odası ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Oluşturulan program dahilinde Cumhuriyet Halk Partisi heyetinin Erzincan ziyaretleri devam ediyor.

Editör: TE Bilisim