CHP Erzincan İl Başkanı Erdem TOPÇU 5 Ağustos 2023 Cumartesi günü (bugün) CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun saat 14.00’te Erzincan Havalimanı VIP salonunda karşılanacağını, karşılamanın ardından  Tercan İlçesine geçileceğini duyurdu.

İl Baskanı Topçu, tüm partilileri ve Erzincan halkını havalimaninda ki karşılama törenine ve devamında Tercan'da gerçekleşecek olan mitinge davet etti. 

Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan Milletvekili Sarıgül, yaptığı açıklamada ziyarete ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"5 Ağustos'ta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu can Erzincan'da, Tercan'da olacak. Yurttaşlarımızla buluşacak. Bu çalışmayı, bu ziyareti son derece önemsiyorum."

Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan il Başkanlığı toplantı salonunda düzenlediği basın açıklamasında; "Adaylığım süresince hep şunları söyledim: Erzincan’ı TBMM’de en iyi biçimde temsil edeceğim. Meclisin ve ülkemizin dikkatini Erzincan’a çekeceğim. Herkes Erzincan’ı konuşacak. 2 Haziran 2023 tarihinde yemin ederek göreve başladım.

TBMM o tarihten sonra aralıklı olarak 14 Temmuz’a kadar çalıştı. Sonra iktidar gruplarının isteğiyle tatile girdi. Tatile girene kadar mecliste 17 birleşim yapıldı. Bu 17 gün içinde 3 tane soru önergesi verdim. 

TBMM genel kurulunda 3 kez konuştum, TBMM’de 4 kez basın toplantısı düzenledim. Gazete ve TV’lere mülakatlar verdim. Sosyal medyayı yoğun olarak 

kullandım. Ve tabii ki her yerde her zaman can Erzincan’ı anlattım.

Vergilere ve akaryakıta gelen zamları, TMO’nun buğday alımında yaşanan sorunları, kiraları, barınma sorunu dile getirdim. Toplumsal barış affı, çekte hapis cezası ve ehliyet affını gündeme taşıdım. Can Erzincan’ımın sesini duyurmak, sorunlarını çözmek, hak ettiği yere getirmek için çalıştım" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN ERZİNCAN ZİYARETİ 

Özge Vataner Özege'den İlk Açıklama Özge Vataner Özege'den İlk Açıklama

Sarıgül; "Şu anda ve gelecekte Sayın Kılıçdaroğlu’nun yanında olmaya onu şartsız şurtsuz desteklemeye devam edeceğiz. Sayın Kılıçdaroğlu’nu Erzincan’a davet ettik, sağ olsun kırmadılar. 5 Ağustos’ta gelecekler bunun heyecanı ve hazırlığı içindeyiz. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Erzincan’a gelmesi demek, barış demektir, hoşgörü demektir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Erzincan’a gelmesi demek, hak, hukuk, adalet demektir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Erzincan’a gelmesi demek, kartlar yeniden dağılacak, hesaplar yeniden yapılacak demektir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Erzincan’a gelmesi demek, Erzincan’ın, Sivas ve Erzurum arasında kalmaması demektir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Erzincan’a gelmesi demek, tulum peynirinin, Cimin üzümünün Erzincan balının, Kemah tuzunun şahlanması demektir. Bu ziyaretin ülkemize, Erzincan’ımıza ve CHP’ye yararlı olması için çalışıyoruz." dedi

Editör: TE Bilisim