Başkanlığını Murat Kurt'un yaptığı Hollanda Can Erzincanlılar Vakfı Hollanda'daki gurbetçilerin bir araya gelerek çeşitli organizasyonlar ve üye aidatları ile elde ettikleri gelirle Anadolu'da ki maddi imkansızlıklarla üniversite eğitimini sürdürmeye çalışan öğrencilerimize destek olan bir eğitim, kültür vakfı.
Vakıf faaliyetleri dikkat çekmeye başlayınca Hollanda'da ki sadece Erzincanlı değil, Yozgatlı, Sivaslı, Elbistanlı, Gazantepli pek çok gurbetçimizde vakfın faaliyetlerine dahil olmaya başladı.
Vakfa üye olanların verdiği aidatların yanı sıra Hollanda'da çeşitli konser, kermes v.b. etkinliklerle elde ettikleri gelirlerle maddi imkansızlıklar içinde eğitim hayatını sürdürmeye çalışan öğrencilere destek olmaya çalışıyorlar.
Ana destek amacı ilk etapta başarılı fakat maddi imkansızlıklar içerisinde üniversite eğitimini sürdürmeye çalışan üniversite öğrencilerine dokunmaya çalışan vakıf özellikle pandemi döneminde biraz daha alanını genişletmiş, pandemi sürecinde pek çok aileye gıda paketi dağıtmıştı. Eğitim alanında ki destekelerinide sürdüren vakıf üniversite öğrencilerinin yanı sıra özellike kış aylarında Erzincan - Sivas - Yozgat - Tunceli başta olmak üzere kendilerine gelen talepler doğrultusunda özellikle köy okullarında ki çocuklara başta giyim olmak üzere kırtasiye desteğide sağlıyor.
Cumhuriyet'in 100. yılı kapsamında Hollanda Can Erzincanlılar Vakfı, İzmir'de faaliyet gösteren Can Erzincanlılar Derneği ile birlikte 100 öğrenciye kışlık kıyafet dağıtımı gerçekleştirdi.
Vakfın ve derneğin üyelerinin katkılarıyla sağlanan ürünler Erzincan Merkezde Beşsaray Köyü İlköğretim okulu, Barış Mahallesi İlköğretim okulu, Çayırlı 29 Ekim İlköğretim Okulu öğrencileri ve Tercan Çadırkaya'da bulunan Şehit Jandarma Binbaşı Ümit Çelik Ortaokulu'nda ihiyaç sahibi öğrencilere dağıtım yapıldığı bildirildi.