Kemal Kılıçdaroğlu üzerinden çeşitli algı operasyonları devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Adaylığı sürecinde yapılan sahte afiş, poster ve motaj video oyunları şimdide yerel seçimler arifesinde devreye sokuldu.
Özellikle İstanbul'un çeşitli noktalarında "Kemal Kılıçdaroğlu Gönüllüleri" imzası ile algı oluşturmak ve özellikle İstanbul'un tekrar Cumhuriyet Halk Partisi yönetimine geçmesini istemeyenler tarafından gerçekleştirilen algı operasyonlarına tepkiler sürüyor.
İETT otobüsleri için arıza görselleri çekmek için prodüksiyon oluşturanlar, yürüyen merdivenleri bozup kameraya yakalanlar, tramvay içine köpek pisliği koyarak belediyeyi zor duruma düşürmek isteyenler, trolliklerini yani aldıkları paranın hakkını vermek için faaliyetlerine aralıksız devam ediyorlar.
CHP Kurultayı sonrası oluşan atmosfer ve Kılıçdaroğlu'nun kurultay da ki açıklamalarını kullanarak algı oluşturmak isteyen trol ordusu istanbul'un çeşitli noktalarına astıkları pankartlarda Kemal Kılıçdaroğlu'nun resmine yer vererek sözde Kılıçdaroğlu'na destek çalışması imajı verip "Seni Sırtından Hançerleyenlere Oy Yok" mesajının yer aldığı pankartlar asmaya başladılar.
Benzer sahte pankart çalışmalarının yoğunlaşması üzerine Kemal Kılıçdaroğlu açıklamada bulundu.
Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada; "Sahte pankartçılara;
Sahte pankartlardan medet umanlara,
Bir yerlere yaranabilmek için seçimleri manipüle edenlere,
Kötü kalpli insanlara…
“Bilal'e anlatır gibi” son kez anlatıyorum… 
❗️ "Kılıçdaroğlu sahaya inerse duygusal kopuş olur, seçmen sandığa gelmez" şeklindeki tezlerine saygı duyup bu teze sadık kalan ve istenilen şekilde sessizce  kenarda oturan ben,
❗️ "Kılıçdaroğlu neden sessiz kalıyor, neden seçim için çalışmıyor." denilerek, haksızca ve hayasızca eleştirilen ben,
❗️Partimizin Genel Başkanına yapılan bütün hakaretlere karşı çıkan ve her fırsatta kurumsal kimliğimizi korumaya çalışan ben,
❗️Defalarca ama defalarca partimin bütün adaylarına destek çağrısı yapan, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 400 belediyesinin tamamını kazanacak gücünün olduğunu ve hedefimizin bütün belediyeler olduğu vurgusunu yapan ben,
❗️Bütün bunlara rağmen, "Kılıçdaroğlu partisinin seçimi kaybetmesini istiyor" iftirasına uğrayan yine ben..
❗️Tekrar ediyorum; PARTİMİN BÜTÜN ADAYLARINA DESTEĞİM TAMDIR!
Ayrıca; okuduğum yorumlarda ölmemi çok arzuladıklarını söyleyen trollere ve muhalif gibi görünen ama ülkemize değil de kendi istikballerine çalışanlara söylüyorum: Evet, birgün öleceğim ama şunu aklınızdan asla çıkarmayın; ölene kadar sizinle mücadele etmeye devam edeceğim! 
Bunu da asla unutmayın: Cumhuriyet Halk Partisi teslim alınamaz bir kale olarak ebediyen var olacaktır…" ifadelerine yer verdi.