Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Mazbatasını Aldı Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Mazbatasını Aldı

Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, emekli vatandaşlara seslenerek ''Şu andan itibaren bayram ikramiyesi 8500 liradır. Sana söz emekli kardeşim o baharı sana getireceğim.'' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 21.00'de Twitter'dan açıklama yapacağını duyurmuştu.

"Tüm emekli vatandaşlarımızı saat 21.00'de buraya davet ediyorum, konuşmamız lazım." ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu beklenen açıklamayı yaptı.

Kılıçdaroğlu, "Hep geçmişi yad etmenizi istemiyorum, yaşayın istiyorum." notuyla paylaştığı videosundan şu ifadeleri kullandı:

Sevgili halkım bugün hepinize değil 15 milyon emekliye sesleneceğim. Devlet emeklileri yıllardır yoksulluk altında yaşamaya mahkum etti. Adına yaşamak denirse tabi. Yıllarca bu ülkeye çalışmış, prim ödemiş, değer kazandırmış insanlarımız ekonomik baskıyla evlere kapatıldı.

Gençler bilmeyebilir, geçmişte emekliler ikramiyeleriyle kendilerine ev alırlardı. Emeklilik çalışmakla geçen bir ömrüm mükafatıydı. Şimdi bırakın ev almayı, emeklinin maaşı ev kirasına dahi yetmiyor. Emekli torununu görünce içi burkuluyor. Niye? Cebine koyacak harçlık yok diye.

Hatırlayacaksınız, sizin için iki ikramiye savaşını ben verdim. Yıl henüz 2015’ti. Bayramlarda iki ikramiye demiştim. Ancak yapılanlar bizim söylediğimizin çok ama çok geride kaldı. Zaten bunların huyunu bildiğim için savaşmak zorundaydım. 
Artık sizin taleplerini değil, iktidara gelince bizzat yapacaklarımızı söylemek için karşınızdayım.
Emekli kardeşlerim güzel haber şu: Hakkınız olanı alacaksınız, bu bir.
Şu andan itibaren emeklilerin bayram ikramiyesi asgari ücret kadar, yani güncel tutarla 8.500 liradır. Şu andan itibaren diyorum. Çünkü bu ramazan bayramı da buna dahildir.

Hiç merak etmeyin, iktidara geldikten sonraki kurban bayramında 8.500 lira ikramiyenize ilaveten bu ramazan bayramı için oluşan 6.500 liralık fark da ek ödeme olarak hesaplarınıza yatacak. Hadi daha net söyleyeyim, önümüzdeki kurban bayramında banka hesabınıza tek seferde 15 bin lira yatırılacak. 
Evet geriye dönük ödeme yapacağım, yani bayram çifte bayram olacak.

Şimdi hemen bağıracaklar biliyorum, vay efendim parayı nereden bulacaksınız? Para yok diyecekler. Para var emekli kardeşim, sana gelince yok diyorlar ama beşli çetelere, beş altı yerden maaş alanlara, beslemelere para var.
Ben o paraları hukuk yoluyla alıp, senin cebine koyacağım. Sen hiç merak etme.
Göreve gelir gelmez yapacağımız yasal düzenlemeyle emekli bayram ikramiyeleri asgari ücretin altına asla düşmeyecek. Öyle sadece torunlardan konuşmanız içime sinmez. Hayatı da yaşayın istiyorum. Sevdiklerinize, ailelerinize feda ettiğiniz şu kısa hayattan biraz da keyif alın istiyorum.
 Yani özetle emekli kardeşim, sana söz, sana söz o baharı sana da getireceğim. Bay Kemal’i takip edin. Bu 40 günde başka sürprizlerim de olacak.

Editör: TE Bilisim