Anadolu’da il il, ilçe ilçe vatandaşların sorunlarını dinleyip TBMM Grup Toplantısı’nda dile getiren Akşener’in bugünkü durağı Hatay oldu. Geçen haftaki Rize gerginliğinin ardından Hatay’da coşkuyla karşılanan Akşener için “Cumhurbaşkanı Akşener” sloganları atıldı. 
Akşener, Hatay ziyaretinin ilk durağı Kırıkhan ilçesinde üreticilerin, esnafın dertlerini dinledi. 
Bir grup soğan üreticisi yaşadıkları ekonomik sıkıntıları anlatmak için yola soğanlarını döktü. Üreticilerin sorunlarını dinleyen Akşener, gündeme getireceğini ifade etti. Çiftçiler, “Çaremiz yok, işimiz bu yapmak zorundayız, ülkeyi terk edecek halimiz yok. Sizden ricamız soğan çiftçisinin düştüğü zor durumu gündeme getirmeniz. Sayın bakanımız geldi soğandan hiç bahsetmedi. Reklam yaptılar gittiler. 100 metre aşağıda tarlamız. Gübre mazot desteğini ödesin, gündeme getirin rica ediyoruz sizden” dedi.
Bir kuyumcu esnafı ise Akşener'e yaşadığı sorunları şöyle anlattı:

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Mazbatasını Aldı Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Mazbatasını Aldı
  •  Şimdi Meral Hanım sizler tüm ülkeyi geziyorsunuz sokak sokak, esnaf esnaf. Benim eşim 8 aylık hamile, benim doğacak çocuğumun geleceğini ben görmüyorum bu ülkede. Doğacak çocuğumun geleceğini görmüyorum.
  •  Benim çocuğum kız olacak Allah kısmet ederse. Ve bu kadar kadın cinayeti gerçekleşmişken bu ülkede, bu kadar kadın şiddeti gerçekleşmişken ben nasıl bir evlat yetiştireceğim bu ülkede?

Editör: TE Bilisim