Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mollaköy Belediye Başkan Aday Adayı olarak başvurusunu gerçekleştiren genç siyasetçi Murat Çiçek, CHP Genel Merkezi tarafından farklı bir aday adayının aday olarak açıklanmasının ardından EMEP'ten (Emek Partisi) aday olduğunu açıkladı.
Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanlığı tarafından Mollaköy Beldesi'nde gerçekleştirilen temayül yoklamasında en çok oyu alan aday adayı olduğu belirtilen Murat Çiçek genel merkez tarafından aday gösterilmemesine anlam veremediğini, belde halkının kendisine gösterdiği destek sonucu Emek Partisi'nden aday olduğunu açıkladı.
Murat Çiçek belde halkına ve seçmenlerine yönelik yaptığı açıklamada; "Bilindiği üzere 2014 yılından bu güne kadar CHP içerisinde aktif olarak faaliyet yürütmekteydim. 31 Mart'ta yapılacak olan mahalli idareler seçiminde de beldemizden belediye başkan aday adayı olarak CHP'ye başvuru yaptım. Benimle birlikte beldemizden iki değerli arkadaşımız daha CHP'ye başvuru yaptı. Nitekim bu başvurularla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde beldemizde CHP'li il ve ilçe yöneticileri tarafından bir kamuoyu yoklaması yapıldı. Bu yoklama neticesinde ben en yakın rakibimin iki katı kadar oy alarak birinci oldum. CHP'nin şahsımı belediye başkan adayı olarak açıklamasını beklerken, bu oylamada en az oyu olan arkadaşımızı aday gösterdiklerini öğrendim. Bu konuyla ilgili olarak itirazımı gerçekleştirdim ama olumlu bir geri dönüş alamadım. Sadece bu durum üzerine bile söylenecek çok fazla şey var. Süreç içerisinde bu konuyla ilgili görüşlerimi halkımızla paylaşacağım için şimdilik öncelikli gördüğüm meseleleri paylaşacağım. 
Öncelikli gördüğüm mesele halkımızın yereldeki tercihinin yok sayılması, demokratik taleplerinin dikkate alınmamasıdır. Ancak şunu açıkça ifade etmem gerekir ki, halkımızı seçeneksiz bırakmaya dönük bu tür yaklaşımları kabul etmemiz mümkün değildir. Nitekim halkımız da çok güçlü bir şekilde bu duyarlılığını ifade etmiştir/etmektedir. Bu bağlamda siyasi sorumluluğumuz gereği halkımızı seçeneksiz bırakmayacağız. Yerel yönetimler programımızla ve kadromuzla beraber 31 Mart günü halkımızın teveccühünü almak için oy pusulasında EMEP (Emek Partisi) çatısı altında yer alacağız. Tüm belde halkına saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verdi.