Diyarbakır  Mardin Yangınları 5 Can Kaybı 10 Ağır Yaralı Diyarbakır Mardin Yangınları 5 Can Kaybı 10 Ağır Yaralı

Doğal güzellikleri ile Munzur Gözeleri doğa severlerin beğenisini kazanmaya devam ederken Tunceli - Ovacık yolunda meydana gelen kazalar ve yaşanan yoğunluğa çözüm bulmak için yolda genişletme çalışması başlatıldı. 
Kobu ile ilgili olarak Tunceli Valilği tarafından yapılan açıklamada; "Tunceli-Ovacık Karayolu yol genişletme çalışmalarımız 6-8 km’ler arasında devam ediyor. Sürücülerümizin trafik işaret ve işaretçilerine özen göstermeleri önem arz etmektedir. Karayolları Bölge Müdürlüğümüze ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz." denildi.

Ovacık'ın Doğal Güzellik Abidesi :  MUNZUR GÖZELERİ


Tunceli’nin Ovacık ilçesinde bulunan Munzur Gözeleri, ilkbaharla birlikte büyüleyici doğal güzelliğini ortaya çıkarıyor. 
Tunceli kent merkezine 80, Ovacık ilçe merkezine 17 kilometre uzaklıktaki Ziyaret köyünde bulunan ve Munzur Çayı’nın ana kaynağını oluşturan Munzur Gözeleri, baharın farklı renkleriyle ziyaretçilerine seyirlik bir manzara sunuyor.Munzur dağlarının eteklerindeki kayaların arasından çıkan sularıyla etkileyici bir görünüme bürünen Munzur Gözelerinin, çevresindeki bitki örtüsü çeşitliliği ve şelaleleriyle ayrı bir güzellik ortaya çıkıyor.
İlçede kültür, doğa ve inanç turizminin gözde yerlerinden biri olan Munzur Gözeleri, bir yandan kutsal mekan olması itibariyle yöre halkı tarafından korunurken, diğer yandan da ilkbahar güzelliğini yaşamak isteyen yerli ve yabancı turistler tarafından günübirlik ziyaret ediliyor.

ÇIĞLIK MEDYA
"Erzincan'ın ve Bölgenin Çığlığı"

Editör: TE Bilisim