YSK VAN'DA DEM'İN İTİRAZINI KABUL ETTİ YSK VAN'DA DEM'İN İTİRAZINI KABUL ETTİ

İnşaat Mühendisi Özge Vataner Özege bugün (07.07.23 Cuma) Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan il Başkanlığı toplantı salonunda düzenlediği basın açıklamasıyla Erzincan Merkez İlçe Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

Vataner Özege yaptığı açıklamada; "Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik girdap, kadın sorunsalı, hukuk alanında ki adaletsizlikler, eğitim ve sağlık alanındaki yetersizlikleri biliyor ve bizler kadar sizleride endişeye düşündüğünün farkındayız. Mevcut iktidarın bu ve bunun gibi birçok hususta hiçbir olumlu ilerleme kastetmediği malumunuzdur. Gerek ülkemiz genelinde, gerekse ilimizde yankılanan bu olumsuzlukların derhal son bulması konusunda asli görevin bize düştüğünün bilincinde ve sorumluluğunda olarak Merkez İlçe Başkan Adayı olarak karşınizdayım" sözlerine yer verdi.

Halihazırda Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Sekreterliği görevini sürdüren Özge Vataner Özege, ilkokul ve lise eğitimini Erzincan'da tamamladı.

Zonguldak Karaelmes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 2014 Yılında Mezun Oldu. Bülent Ecevit Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans Eğitimini 2019 Yılında Bitirdi.

2013 İle 2018 Yılları Arasında Zonguldak’ta Saha Mühendisi, Şantiye Şefi Ve Proje Koordinatörü Olarak Çalıştı.

Evli ve bir çocuk annesi olan Özge Vataner Özege, 2018 Yılından İtibaren Erzincan’da Proje, Taahhüt Ve Danışmanlık Hizmetleri Verdiği Anka Yapı Firmasını Kurdu.

Editör: TE Bilisim