5 Mart tarihinde şiddetli baş ağrısı şikayeti ile Erzincan'da bulunan özel hastaneye götürülen Yalınca Köyü Cemevi Başkanı Selçuk Güzel'in burada yapılan incelemede beyinde ufak çaplı kanamalar olduğunu tespit eden acil servis doktoru gerekli önlemleri alarak Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli doktorları bilgilendirip ambulans ile Güzel'i Araştırma Hastanesi'ne sevk etti.

Burda yapılan kontrollerin ardından Selçuk Güzel'in Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma Hastanesi Nöroloji Bölümü'ne sevkine karar verildi.

Sivas'ta bilgilendirilen ekip Güzel'i karşılayıp ilk müdahalelerini gerçekleştirdi. 

Gece uyutulan Güzel'in yapılan detaylı kontrolünde beyinde anevrizma patlaması olduğu açıklandı. 

Anevrizma, genel anlamda vücuttaki atardamarlarda ve aort damarlarında oluşan çıkıntı ve baloncuklardır.

Erzincan EĞİTİMSEN Filistin'de Devam Eden Katliamı Kınadı Erzincan EĞİTİMSEN Filistin'de Devam Eden Katliamı Kınadı

Beyin anevrizması beyindeki kan damarlarında çıkıntı ya da balonlaşma olmasıdır. Beyin anevrizmaları atardamar duvarında incelme nedeniyle oluşurlar.

Beyin MR ya da tomografisine bakıldığında bu çıkıntı ya da balonlaşmalar genellikle dalında asılı meyve görüntüsü verirler.

Beyin anevrizması olan her 10 kişiden birinde de baloncuğun patlaması sonucu, beyin kanaması gelişir. Çok şiddetli baş ağrısı, çift görme ve göz kapağı düşüklüğü beyin kanaması belirtileridir.

Sabah saatlerinde ameliyata alınan Güzel, yaklaşık 8 saat süren başarılı bir operasyonun ardından kontrol amaçlı yoğun bakım ünitesine alındı. Sağlık durumu iyiye giden Güzel bugün itibariyle yoğun bakım ünitesinden de çıkarılarak tedavisine normal serviste devam edilmesi kararlaştırıldı.

Yakın zamanda Başkan Güzel'in Erzincan'a gönderilmesi bekleniyor.

Çığlık Medya olarak tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, eşi ve çocukları ile sağlıklı, huzurlu ve uzun bir ömür geçirmesini diliyoruz.

Editör: TE Bilisim