Geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle bir süre hastanede tedavi gören Erzincan'ın kanaat önderlerinden Alevi Dedesi Ahmet Uğurlu Dede hastaneden taburcu oldu ve evine gönderildi.
Evinde geçmiş olsun ziyaretine gelenleri ağırlayan Uğurlu Dede'nin bugün kü misafiri Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu oldu.
Vali Aydoğduyu'yu Beşsaray Köyü'nde bulunan evinde ağırlayan Uğurlu Dede valiyi ve yanında ki misafirleri kapıda karşıladı. 
Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Ahmet Uğurlu Dede ile görüşürek kendisine geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğunu belirtti. Kapı önünde karşılamanın ardından içeride sohbetler gerçekleştirilirken Ahmet Uğurlu Dede sözleri Erzincanlı halk ozanlarımızdan Aşık Daimi'ye ait olan dizeleri paylaştı. 
 

Göremiyor isem gerçek varlığı
Sünni’yisem Alevi’ysem ne çıkar
Sanat edindiysem sahtekârlığı
Sünni’yisem Alevi’ysem ne çıkar

İnsanlık giderken hep ileriye
Bizler inadına kaldık geriye
Gelmedikçe cehaletten beriye
Sünni’yisem Alevi’ysem ne çıkar

Kemaletim hidayetim olmazsa
Marifet suyundan kabım dolmazsa
Benden insanlığa eser kalmazsa
Sünni’yisem Alevi’ysem ne çıkar

Gayet inatçıysam, gayet zorbalı
Gündüz tesbihliysem, gece kavgalı
Olmadıkça insanlığa faydalı
Sünni’yisem Alevi’ysem ne çıkar

Daimi’yim nefse galip olmazsam
İlme fazilete talip olmazsam
Ele, dile, bele sahip olmazsam
Sünni’yisem Alevi’ysem ne çıkar

1932 Erzincan doğumlu olan Ahmet Uğurlu Dede kısa ve öz cümlelerle kendisini şu şekilde tanımlıyor; "1932 Erzincan doğumluyum. Erzincan'da Uğurluoğulları olarak isim yapan, Karacaahmet Sultan Torunlarına mensubuz. Babam Ethem Dede'den sonra görevi aldım ve devam ettirmekteyim. Yurtiçinde ve yurtdışında gücüm nispetinde çalışmalarımı devam ettirmekteyim."