CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın daveti üzerine Malatya'ya gelen İmamoğlu, Malatya'nın yanı sıra Hekimhan, Arguvan ve Arapkir ilçelerinde de halk ile buluştu. Belediyeler ile görüşn İmamoğlu gittiği her noktada sevgi gösterileri ile karşılandı. Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinide ziyaret eden İmamoğlu burada da miting havasında karşılandı.


İmamoğlu'na ziyaretinde ev sahipliğini yapan Veli Ağbaba'nın yanısıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, milletvekilleri Abdurrahman Tutdere, Gürsel Erol, Polat Şaroğlu ile CHP PM üyesi Eren Erdem ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi eşlik etti.


İmamoğlu'nun Malatya ziyaretinde söz alan Veli Ağbaba; "Ziyareti için İmamoğlu'na teşekkür eden Veli Ağbaba, "O, İstanbul seçimlerini kazanarak, İstanbul'da Millet İttifakı'nın bayrağını dikerek; sadece İstanbul'a değil,Türkiye'ye umut oldu. Verdiği mesaj açıktı: 'Türkiye, birden büyüktür. Türkiye, bir kişiden ibaret değildir' dedi. Şimdi de her türlü baskıya rağmen, boyun eğmeyerek, diz çökmeyerek 16 milyonluk İstanbul'a ayırmadan hizmet ediyor. Seçimlerde verdiği sözü yerine getirip aramızda olan Ekrem İmamoğlu'na Malatyalılar adına şükranlarımı sunuyorum" dedi.

CHP Seçimi Birinci Parti Olarak Tamamladı CHP Seçimi Birinci Parti Olarak Tamamladı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde de büyük bir coşku ile karşılanan İstanbul Büyükşeir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gölbaşı halkına hitap ettikten sonra Gaziantep'e hareket etti. İmamoğlu konuşmasında;""Gaziantep'te, 3 gün Türkiye'nin yerel yönetimler değişiminenasıl imza attığımızı ve nasıl güçlü bir yol yürüyeceğimizi, çok kıymetli Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde konuşacağız" ifadelerini kullandı.

Editör: TE Bilisim